Customer Story: Egli Mühlen

Egli Mühlen voorkomt productcontaminatie en verbetert homogeniteit van pluimveevoeding door menger die verhit met stoom

Sinds 2004 werken we samen met Egli Mühlen. Dit Zwitserse familiebedrijf vond zijn oorsprong ruim 130 jaar geleden en produceert hoogwaardige diervoeding voor pluimvee, varkens en runderen. In Zwitserland moeten pluimveevoederproducenten aan de hoogste hygiëne-eisen voldoen en bewijzen dat hun product niet besmet is met bacteriën zoals salmonella. Daarvoor moet het product worden gesteriliseerd. De gebruikelijke methode om besmetting te voorkomen is het verhitten en vormen van voer met behulp van pers- of expandertechnologie. Maar deze processtappen hebben een nadelig effect op de kwaliteit van het voer, wat op zijn beurt de spijsvertering en het gedrag van de dieren negatief beïnvloedt.

Om contaminatie door bacteriën als salmonella te voorkomen en de homogeniteit van hun pluimveevoeding te optimaliseren, heeft het bedrijf in 2018 geïnvesteerd in een Pegasus® menger met het Thermidor®-systeem van Dinnissen.  

In dit artikel lees je:  

  • Hoe het Thermidor®-systeem de populatie microben met 99,999% verkleint zonder dat zich segregatie voordoet.
  • Hoe Egli Mühlen met de machines van Dinnissen zorgde voor een significante verbetering in productkwaliteit.
  • Waarom 90% van de pluimveeklanten van Egli Mühlen al is overgestapt naar de verbeterde diervoeding.
egli_Muehlen_3.jpg

Thomas Blum (productieleider), Simon Egli (directeur), Kurt Egli (voormalig directeur) en Bruno Marty (technische dienst) 

"VAN ONZE KLANTEN IN DE PLUIMVEESECTOR IS AL 90% OVERGESTAPT NAAR DE NIEUWE VOEDING DIE WE PRODUCEREN MET DE PEGASUS®-MENGER EN HET THERMIDOR®-SYSTEEM."

egli_Muehlen_7.jpg

Deel van de proceslijn bij Egli Mühlen

Dhr. Kurt Egli, voormalig leidinggevende van Egli Mühlen, over de samenwerking met Dinnissen:

“Ons bedrijf kenmerkt zich door een zeer efficiënte werkwijze dankzij sterk geautomatiseerde productielijnen, waarmee we met weinig medewerkers een grote productie realiseren. Hoge kwaliteit en betrouwbaarheid zijn voor ons de kernpunten voor de aanschaf van nieuwe machines.”

Thermidor®-systeem voorkomt contaminatie 

“In 2018 werd de Pegasus® menger met het geïntegreerde Thermidor®-systeem geplaatst in onze fabriek. Dit systeem verhit mengsels door middel van stoominjectie, waardoor microben zoals enterobacteriacea (salmonella) worden geëlimineerd. Het systeem koelt en droogt de mengsels terwijl ze nog worden gemengd. Bovendien kunnen met het systeem vloeistoffen en poeders worden gedoseerd en toegevoegd. Hierdoor kunnen wij leghennenvoer produceren met de volgende kenmerken:

  • Voedingsstoffen zoals vezels behouden hun natuurlijke structuur (droge ontlasting)
  • Optimale fysieke voederstructuur (rustige dieren)
  • Behoud van homogeniteit
  • Gegarandeerd salmonellavrij voer

Voor onze klanten zijn de voordelen zichtbaar in de stal. De dieren hebben een optimale bevedering, zijn schoon en rustig. De droge mest leidt tot een betere lucht in de stal. Dieren en verzorgers zijn volkomen tevreden.”

Hoe het Thermidor®-systeem werkt 

In verschillende sectoren, waaronder feed, is producthygiëne van cruciaal belang. Het is noodzakelijk dat de vervuiling van producten door bijvoorbeeld salmonella wordt voorkomen. Hiervoor heeft Dinnissen het Thermidor®-systeem ontwikkeld. Het systeem werkt op basis van thermische behandeling van het product, zonder dat dit ten koste gaat van de homogeniteit. Het product wordt gesteriliseerd door verhitting met stoom.  

De stoom wordt toegevoegd tijdens het mengproces, zodat de temperatuuroverdracht tussen de stoom en het product optimaal is wanneer beide componenten in beweging zijn. Dit resulteert in een zeer efficiënt verhittingsproces, waarbij de complete batch wordt verhit tot een specifieke temperatuur in een vooraf ingestelde tijd. Deze natuurlijke methode van sterilisatie wordt algemeen beschouwd als de beste manier om productvervuiling te voorkomen. Daarin is het Thermidor®-systeem zeer effectief; het verkleint de populatie microben met 99,999% zonder dat zich segregatie voordoet. Na de verhitting wordt het product met behulp van lucht gedroogd en gekoeld tot de aanvangstemperatuur. Om recontaminatie te voorkomen wordt hiervoor schone lucht gebruikt die vanuit een high-efficiency particulate air (HEPA) filtersysteem wordt aangevoerd.  

Doordat het product tijdens het mengproces wordt verhit en gekoeld, ontstaat een consistente en homogene output zonder dat zich ontmenging voordoet. Daarnaast biedt deze volgorde van verhitting en koeling de mogelijkheid om hittegevoelige poedercomponenten en vloeistoffen toe te voegen en te doseren om het product af te werken. Het proces zorgt ook voor een verharde structuur van het product en een vermindering van stroperigheid, waardoor de product flow aanzienlijk verbetert.  

Lees meer over het Thermidor®-systeem

egli_Muehlen_10.jpg

Deel van de proceslijn bij Egli Mühlen

Problemen met koeling en droging volledig opgelost

“Gedurende het verhittingsproces absorbeert het product de hitte van de stoom, waarna het product in de koelsectie met lucht gedroogd en afgekoeld tot de aanvangstemperatuur. Al snel bleek dat de koeling en droging door het systeem veel meer tijd en energie kostte dan verwacht. Wouter Kuijpers, directeur van Dinnissen, beloofde ons dat het probleem hoe dan ook zou worden opgelost. Vanaf dat moment heeft Dinnissen kosten noch moeite gespaard. De machine werd in nauwe samenwerking tussen ons team van technici en een zeer goede ingenieur van Dinnissen opgedeeld in centrale belangrijke onderdelen en op specifieke punten opnieuw ontworpen. Dit proces nam veel tijd in beslag, maar het eindresultaat en de efficiëntie van de machine waren de moeite waard. Dit maakte indruk op mij, vooral omdat Dinnissen al het mogelijke deed. Vooral als er problemen zijn, schept het tonen van zoveel betrokkenheid een speciale band. Dat is ook de reden waarom ik bereid ben mee te werken aan een Customer Story."

"DANKZIJ HET THERMIDOR®- SYSTEEM BEVAT ONS VOER NU ALLE GEWENSTE VOEDINGSSTOFFEN, HEEFT HET EEN DROGE COATING EN IS HET VOLLEDIG HOMOGEEN. ER VINDT GEEN ONTMENGING PLAATS."

egli_Muehlen_5.jpg

Simon Egli (Directeur) en Kurt Egli (voormalig directeur) van Egli Mühlen

Klanten van Egli Mühlen lyrisch over nieuw product

"Het resultaat is een perfect functionerende productielijn die uniek is in Zwitserland en misschien zelfs in Europa. Wat de machine uniek maakt, is dat zij in een batchproces kan worden verwarmd en gekoeld. Dit blijkt ook uit de afname van onze producten. In feite is 90% van onze klanten in de pluimveesector (leghennen) al overgestapt op het nieuwe voer dat met de Pegasus® mixer en het Thermidor®-systeem wordt geproduceerd. Deze klanten zijn lovend over het product omdat het veel meer natuurlijke voedingsstoffen bevat."

Waarom we voor Dinnissen kozen

"Het eerste contact met Dinnissen vond plaats in 2004 toen onze productielijn werd uitgebreid met twee enzymcoaters van Dinnissen. De mensen en machines van Dinnissen hebben tijdens dit proces veel indruk op ons gemaakt. Toen we in 2015 op zoek waren naar een oplossing om ons pluimveevoer te steriliseren, hadden we de keuze uit twee machinefabrikanten, waaronder Dinnissen. Vanwege onze goede ervaringen met Dinnissen en de ervaring die zij op dit gebied hadden, waren wij opnieuw geïnteresseerd in een samenwerking. Daarom besloten we te investeren in een Pegasus® menger met Thermidor®-systeem."

Perfect werkende installatie vereist minder energie

“Wij zijn als bedrijf erg tevreden met de huidige productielijn en de machines van Dinnissen, omdat de doelen die we hebben gesteld voor deze investering zijn bereikt. De lijn draait zonder problemen en er is minder energie vereist om de lijn draaiende te houden. Ook werken onze medewerkers graag met de machines die Dinnissen bij ons heeft geïnstalleerd. Er zijn altijd kleine dingen die aangepast kunnen worden, maar de Pegasus® menger en het Thermidor®-systeem werken perfect en zorgen voor hoge kwaliteit van onze producten.”

Mr. Kurt Egli, voormalig directeur van Egli Mühlen

Heb je een vraag over jouw proces?

  • 75 jaar ervaring in jouw branche als system integrator
  • Alles in eigen huis: engineering, productie, testen, installatie, besturing en service
  • Altijd een oplossing op maat, voor jouw complete proces

neem contact op

Ons team staat klaar
om je te helpen

+31 (0)77 467 35 55
[email protected]

Terug naar het overzicht